top of page

PIELNIK, CHWASTOWNIK AGRONOMIC

Chwastownik, Pielnik AGRONOMIC został stworzony do upraw ekologicznych bez udziału herbicydów, do zwalczania chwastów oraz napowietrzania gleby.

Jej zastosowanie dotyczy zbóż, kukurydzy, buraków oraz rzepaku. Harrow Agronomic charakteryzuje się składaną, mechanicznie spawaną ramą. Każdy ząb (7 lub 8 mm) jest niezależnie napinany przez osobną sprężynę. Jest to jedyna maszyna na rynku, gdzie każdy ząb jest amortyzowany niezależnie. Posiadanie jednej sprężyny na ząb całkowicie zmienia kulturę pracy, dokładność zabiegu pielęgnacyjnego jak również podczas przeszkody nie podnosi całego panelu do góry jak to się dzieje przy bronie. Przy zastosowaniu zębów o długości 470 mm oraz systemu sprężyn nad ramą Pielnika zyskaliśmy największy prześwit pod ramą na rynku, co pozwala pracować nawet

w wysokich uprawach.

IMG_2889.JPG
IMG_2890.jpg

Każdy z Sześciu paneli roboczych posiada hydrauliczną regulację ustawienia agresywności, Pozwala na natychmiastową zmianę ustawień z poziomu ciągnika, ponieważ rodzaj gleby oraz dokładność uprawy nie są jednorodne.. Kąt zębów jest regulowany poprzez koła, które utrzymują maszynę w pozycji poziomej a wysokość ustawiana jest za pomocą prostej korby. Na szerokości roboczej 9,4 m posiadamy 6 kół przednich, które utrzymują maszynę równolegle do podłoża. Opcjonalnie 2 tylne koła umożliwiają kontrolę poziomu maszyny. Koła są wzmocnione kevlarem, co zapobiega przebiciom. Maszyna wyposażona jest w solidną i prostą ramę, która pozwala na uzyskanie maksymalnie 4,5kg nacisku na i ząb roboczy. Agresywność pracy jest regulowana w 2 punktach. Przede wszystkim regulacja docisku sprężyn ale także kąta uzębienia, gdzie przy każdej nastawie końcówka zęba jest zawsze ustawiona prostopadle do podłoża.

F40DE6BD-9A1B-47EC-96FD-F49FACE771E8.JPEG

Do wyboru mamy wiele rodzajów maszyn dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania modelu idealnego dla Państwa potrzeb.

Nowe Maszyny dostępne od ręki:

DSC03901.JPG
Marka: Agronomic
Typ: 12,5
Rok: 2023
Dostępna od ręki
bottom of page