top of page

Agrowłóknina do przykrywania Słomy

Sprawdzonym od lat produktem przez De Vos Maszyny Rolnicze jest AGROWŁÓKNINA do przykrywania słomy. Jest to wykonana z polipropylenu, odporna na rozrywanie włóknina, stosowana do przykrywania stogów słomy i siana. Jest stosunkowo lekka, jak na swoją powierzchnię. Najmniejszy arkusz waży około 17 kg.

Odpowiednio zamocowana agrowłóknina do przykrywania słomy jest ochroną przeciw padającemu deszczowi. Jest paroprzepuszczalna, dzięki czemu na powierzchni balotów nie tworzy się pleśń i grzyb.

Największą zaletą, oferowanego przez nas materiału, jest bardzo duża odporność na wiatr. Dzięki paroprzepuszczalności nie występuje w ogóle efekt podwiewania materiału, jak to się dzieje ze zwykłą plandeką lub folią. Wiatr po prostu przelatuje przez ten materiał! Agrowłóknina do przykrywania słomy jest więc sprawdzoną ochroną dla przechowywanych pod nią balotów.

Występuję w ofercie w czterech rozmiarach:

  • 10,4 m x 12,5 m - nadaje się do przykrycia 150 balotów

  • 10,4 m x 25 m - nadaje się do przykrycia 300 balotów

  • 13,0 m x 25 m - nadaje się do przykrycia 300 balotów (o większy średnica)

  • 15,6 m x 25 m - nadaje się do przykrycia 420 balotów

  • 15,6 m x 15,6 m - nadaje się do przykrycia 270 balotów

  • 15,6 m x 12,5 m - nadaje się do przykrycia 240 balotów

  • 18,0 m x 25 m - nadaje się do przykrycia 420 balotów (o większy średnica)

Odpowiednio magazynowana agrowłóknina do przykrywania słomy i siana posłuży nawet 10 lat!!! Nadaje się do przechowywania balotów zarówno okrągłych, jak i kwadratowych.

Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Gwarancja obejmuje wszystkie uszkodzenia niemechaniczne.

Dodatkowo posiadamy w ofercie sprawdzony system mocowania agrowłókniny. Składa się on z klipsów, które bezinwazyjnie zaciskamy na materiale oraz worka obciążającego. Takie mocowanie zapewnia trwałe zabezpieczenie słomy lub siana przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi oraz najbardziej optymalne warunki dla przechowywanej słomy.

Przy składowaniu słomy zaraz po żniwach, wiosna wygląda niemal identycznie jak w momencie składowania. Praktycznie zero odpadów. Przyczynia się do tego również fakt, iż agrowłóknina nasączona jest preparatem przeciw gryzoniom.

bottom of page