top of page

Maszyna do czyszenie drenów BRARD&SARRAN

Tegoroczne podtopienia pól, zalane miejscowości, długo stojąca woda na plantacjach, zmusza rolników do renowacji i czyszczenia rowów melioracyjnych, udrożniania, naprawy i konserwacji dren. Wiele gospodarstw zmuszone powtarzającą się co rocznie sytuacją staje przed koniecznością zakupu profesjonalnej maszyny drenarskiej. Wówczas, zawsze nasuwa się to samo pytanie: co wybrać?

Proponujemy; prostą, mało skomplikowaną i bardzo wydajną maszynę Francuskiej produkcji Brard & Sarran wraz z lokalizatorem. W porównaniu do systemów Holenderskich maszyna Brard & Sarran pracuje na ciśnieniu 200 atmosfer w trybie pracy i zużyciu wody 30-40 litrów na minutę, czyli minimum 5-krotnie mniejsze zużycie wody i 5-krotnie większe ciśnienie robocze w porównaniu z konkurencją. W praktyce różnica polega na ilości wody potrzebnej do jednorazowego wyjazdu maszyny do pracy i wielkości beczki w zestawie z maszyną, podczas płukania drenu większe ciśnienie robocze wydmuchuje, czyści wszystko co napotka po drodze, usuwa korzenie roślin, błoto, osad rdzawy, bryły kamienie, żaby itp.

Producent Brard & Sarran korzystając z długoletniego doświadczenia wyposaża każdą maszynę w 3 różne końcówki czyszczące, maszyna posiada licznik metrów, oraz licznik roboczogodzin pozwalający na łatwe rozliczenie za wykonanie usługi. Najważniejszym i jednocześnie najdroższym elementem całej maszyny jest wąż o wytrzymałości 700 bar, powlekany specjalną warstwą gumową odporną na ścieranie. Dostępne są maszyny o długościach węża od 150- 350 metrów. Jako wyposażenie dodatkowe proponuje się własną hydraulikę napędzaną od WOM ciągnika, pompę wirnikową do wypompowywania wody i błota, oraz najważniejsze – lokalizator pozwalający na precyzyjne wskazywanie miejsca zatrzymania się końcówki czyszczącej, ewentualnie załamania drenu itp. Lokalizator ten jest to urządzenie ściśle współdziałające z nadajnikiem montowanym na końcówkę węża przesuwające się w drenie i dające sygnał dźwiękowy do skrzynki lokalizatora trzymaną przez operatora na powierzchni. Wykorzystując pełne możliwości techniki dzięki lokalizatorowi możemy nanosić i tworzyć mapy rozmieszczenia dren.

Musimy jednak pamiętać, że urządzenie czyszczące nie załatwi wszystkiego samo. Potrzebne są jeszcze chęci dwóch operatywnych meliorantów, wyposażonych w koparkę i zapas rur drenarskich potrzebnych do naprawy uszkodzeń, oraz mały ciągnik wraz z beczką około 4000 litrów. Przy długiej i mozolnej pracy można doczekać się sukcesów nawet w dziedzinie melioracji

Typy udrażniarek:

  • z wężem dł. 150 m

  • z wężem dł. 200 m

  • z wężem dł. 250 m

  • z wężem dł. 300 m

  • z wężem dł. 350 m

CHARAKTERYSTYKA:

  • PRZEPŁYW WODY 30 l / mn;

  • CIŚNIENIE 200 barów;

  • RAMIĘ HYDRAULICZNE SKŁADANE RĘCZNIE UMOŻLIWIAJĄCE TRANSPORT NA SZOSIE;

  • TRZY DYSZE DO WĘŻY.

  • LICZNIK METRÓW

Realizacja Maszyny do dren połączonej z beczką 6000 L

bottom of page